no comments

Відео. Нapoдний apтиcт Pociї Фiлiппeнкo oпублiкувaв фoтo у вишивaнцi тa тeплo виcлoвивcя пpo Укpaїну

Відомий російський актор, лауреат Державної премії РФ Олександр Філіппенко у День української вишиванки опублікував фото у власній вишиваній сорочці. Під знімками зірка серіалів “Майстер і Маргарита” та “Моя прекрасна няня” залишив зворушливий текст із спогадами про Київ.

77-річний актор, якого глядачі насамперед знають за роллю Кощія в казці “Там на невідомих доріжках”, з 2014 року засуджує агресію Кремля, анексію Криму та путінський режим. Фото у вишиванці Олександр Георгійович розмістив на особистій сторінці у Facebook.

Філіппенко зазначив, що з українською столицею у нього асоціюються кіностудія імені Довженка, каштани, друзі, затишок та тепло.

“З драматургом і режисером Сашею Денисовою ми востаннє бачилися в Києві, а потім я дивився її спектаклі в Театрі на Бронній та в Центрі Мейєрхольда (Москва). Її сьогоднішня фотографія нагадала, що у мене теж є вишиванка! А про Київ згадую тільки словами Гоголя: “З якимось невизначеним почуттям дивився Чичиков на будинки, стіни, паркан і вулиці, які, Бог знає, чи судила йому доля побачити ще коли-небудь протягом свого життя”. Упродовж мого життя вже явно ні, зате у спогадах – студія Довженка, каштани, друзі, затишок та тепло”, – залишив під публікацією артист.

Український журналіст Єгор Чечерінда подякував акторові за його позицію та нагадав, що Філіппенко вже давно підтримує Україну. Зокрема, у 2018 році зірка закликав владу Росії звільнити кінорежисера Олега Сенцова, якого тримали у слідчому ізоляторі в Москві.

“Олег Сенцов – режисер. Це означає мій побратим по цеху. Олег Сенцов оголосив голодування. Це жест відчаю. Ми всі повинні, ми зобов’язані не дати йому померти. Він засуджений на якийсь божевільний термін, сидить у якомусь забутому Богом таборі, це все в голові не вкладається. Я прошу всіх, у кого ще залишилася чиста незамутнена свідомість і чуттєве серце, ми повинні врятувати Олега. Ми не повинні мовчати. Олег має бути на свободі”, – звертався до громадськості кінодіяч.

Єгор Чечерінда, у свою чергу, написав у себе на сторінці : “Люблю і поважаю цього актора, цю людину, Громадянина. Олександр Філіппенко. Народний артист Росії. У День вишиванки повісив у себе на ФБ ці фото. У 2014 році Філіпенко відкрито засудив анексію Криму, у 2018 – публічно підтримав Олега Сенцова. Є люди, в яких не помиляєшся… пам’ятаю його ще з дитячих казок, які дивилися 40 років тому”.

Щодо анексії Криму, то актор бойкотував будь-які пропозиції щодо виступів та зйомок на окупованому півострові.

“Я з 2014 року ніколи в Криму не знімався. Була одна якась пропозиція, але, наскільки я знаю, тоді від зйомок у Криму багато артистів відмовилися”, – зізнавався він у 2020 році в ефірі програми “На трьох” (RTVI) .

Зазначимо, Олександр Філіппенко прославився завдяки ролі Кощія Безсмертного у дитячій кіноказці “Там на невідомих доріжках” (1982) режисера Михайла Юзовського.

Також багато глядачів знають артиста за його блискучим втіленням образа Азазелло в екранізації “Майстра і Маргарити”. Яскравою сторінкою в кар’єрі Філіппенка стала роль Володимира Прутковського в популярному телесеріалі “Моя прекрасна няня”.

Джерело

error: Content is protected !!