no comments

Дo Вepxoвнoї Paди внecли зaкoн пpo вiльнe пepeмiщeння вiйcькoвoзoбoв’язaниx чoлoвiкiв Укpaїнoю

Група народних депутатів Верховної Ради внесла до парламенту законопроект про відміну норми 1992-го року про заборону переміщення між областями військовозобов’язаних чоловіків і призовників.

Авторами законопроєкту № 7522 стали нардепи Дмитро Чорний, Кирило Нестеренко та Максим Зуєв.

Проектом закону пропонується виключити із законів про порядок виїзду призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання в межах України вимогу про отримання відповідного дозволу у військкоматі.

«Ідея проста — прибрати мертву та потенційно корупційну норму про отримання відповідних дозволів згідно із законодавством датованим 1992 роком», — заявив нардеп Чорний.

Раніше головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що, якщо призовник або військовозобов’язаний планує виїзд за межі свого району та області, йому потрібно взяти дозвіл у ТЦК (територіальному центрі комплектування).

«Жодних вказівок на перешкоджання пересуванню осіб найближчими днями з боку військового командування не надавалося», — повідомив він.

Представник Генштабу ЗСУ полковник Олександр Хлись уточнив, що дозволи будуть потрібні для виїзду за межі області. Він зазначив, що норма вже була в законодавстві України до початку війни. За словами Хлися, Генштаб зараз працює з Мінцифри над тим, щоб спростити отримання дозволів через застосунок Дія.

Джерело

error: Content is protected !!