no comments

Українських водіїв попередили про нові правила

Українським водіям кардинально полегшать життя, пішоходи вже починають збирати на авто.

У Кабміні розповіли про нововведення.

В українському уряді знову заявили про введення нових електронних технологій. Недавня поява електронних водійських прав отримує ще більше можливостей, ніж це було раніше.

Про це заявив Олексій Гончарук.

Так, недавно українцям розповіли про нову концепцію “держава в смартфоні”, функції якого виконуватиме додаток “Дія”. Дану програму можна буде скачати в мобільних супермаркетах безкоштовно. Вона стане повноцінним замінником документів для водіїв.

Після анонсування введення незабаром електронних водійських прав, прем’єр-міністр Гончарук заявив, що тепер з’явиться ще одна функція. Водійське посвідчення тепер зможуть послужити посвідченням особи для посадки на авіарейси, де не потрібно надавати закордонний паспорт (тобто для внутрішніх переміщень по Україні).

Даний проект буде запущений в тестовому режимі, однак при вдалому використанні буде продовжувати свою дію.

Варто нагадати, що ще в кінці жовтня 2019 року, Міністерство цифрової трансформації і Міністерство внутрішніх справ подало Кабміну на розгляд проект, який надає можливість мати українцям електронні права в телефоні.

Уряд прийняв таку пропозицію і почав розробку додатку “Дія”. У Мінцифри пояснили, що електронні права, а також техпаспорт автомобіля буде представляти із себе цифровий образ, виданий українцеві, який також буде володіти унікальним QR-кодом.

При необхідності надання посвідчення водія співробітнику поліції, водій має право показати електронний документ, а співробітник правоохоронних органів зобов’язаний просканувати QR-код, щоб підтвердити справжність інформації по базі даних МВС.

Для того, щоб оформити електронні права або техпаспорт на автомобіль, українцю всього лише потрібно завантажити додаток “Дія” та пройти етапи електронної ідентифікації. Електронні документи будуть сформовані автоматично програмою, якщо в базі даних МВС буде зареєстрована вся необхідна інформація, що підтверджує справжність водійських прав.

error: Content is protected !!