no comments

СБУ заблокувала податкову схему, від якої держава щомісяця втрачала 2 млрд

Учасники схеми незаконно формували суми податкових кредитів по ПДВ

Служба безпеки України спільно з Офісом генпрокурора і Державною податковою службою (ДПС) провела спецоперацію з викриття в ДПС протиправного механізму формування сум податкових кредитів по ПДВ для суб’єктів господарювання.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«За версією слідства, в період свого існування ця схема завдала збитків державі на суму понад 2 мільярди гривень щомісяця. Досудове розслідування встановило, що в схемі були задіяні посадові особи Державної фіскальної служби (після реорганізації – ДПС), її регіональні підрозділи і транзитно-конвертаційних групи. Загалом – майже 400 суб’єктів господарської діяльності.

Як наголошується, в ході спецоперації СБУ напрацювала декілька системних рішень, щоб запобігти утворенню таких схем в подальшому. І завдяки впровадженню нових підходів уже вдалося запобігти нанесення збитків державі на суму 200 млн гривень.

Також тільки в травні і червні в державний бюджет додатково надійшло 6,4 млрд. Гривень податкових платежів.

У зв’язку з цим СБУ на майбутнє запропонувала ДПС спільно з Міністерством цифровий трансформації не просто усунути недоліки в роботі системи, а ввести комплексний захист електронних продуктів, щоб максимально ліквідувати людський фактор, і змінити програмні алгоритми.

У кримінальному провадженні оголошені підозри особі, яка здійснила незаконне втручання в роботу інформаційно-технічних систем ДПС, відповідно до ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України.

Засновнику трьох підприємств, які були задіяні в схемі – за ч. 2 ст. 205-1 КК.

Джерело

error: Content is protected !!