no comments

“Підготовка до звільнення Донбасу?” – ВСУ хочуть закупити 48 ударних безпілотників Bayraktar TB2

Україна планує отримати 48 безпілотників Bayraktar TB2, які Міноборони планує поставити на озброєння у ЗСУ.

ВСУ хочуть придбати 48 ударно-розвідувальних БПЛА Bayraktar TB2.

Зараз йдуть переговори з турецькою Baykar Makina по локалізації виробництва в Україні, повідомляє LB.ua. За словами генерального директора компанії “Укрспецекспорт” Вадима Ніздрі, сьогодні представники України і Туреччини узгоджують взаємні зобов’язання з наповнення нового спільного підприємства активами і гарантованим першим замовленням.

Згідно видінь розвитку ЗСУ, раніше Міноборони запланувало придбання від шести до дванадцяти комплексів БЛА (тобто 6-12 станцій управління і 3-4 безпілотника на кожен комплекс).

“Отже, Україна планує отримати 48 безпілотників, які Міноборони планує поставити на озброєння у ЗСУ”, – повідомив Вадим Ніздря.

Це досить велика партія (наприклад, ВС Туреччини за станом на літо 2020 роки за весь час було поставлено 107 таких БЛА), і передбачається, що їх виробництво буде локалізовано на території України.

“Це вже спільне виробництво, великовузлове складання на території України, при цьому вартість кожного комплексу в такому випадку зменшиться на 35%, в тому числі з урахуванням імпортних комплектуючих, які і сама Туреччина закуповує”, – зазначив гендиректор українського підприємства-спецекспортера, додавши, що зараз “триває вибір місця для локалізації такого виробництва”.

За його словами, в даний час триває дослідна експлуатація вже придбаних комплексів, зокрема, визначення їх стійкості до більш суворих кліматичних умов.

При цьому глава “Укрспецекспорту” наголосив, що власне Baykar Makina готова до інвестицій в Україну, розвитку спільних проектів і залученню до роботи українських фахівців.

Більш того, в разі створення в Україні власного виробництва локалізованих Bayraktar TB2, не виключається їх деяка відмінність від оригінального турецького БПЛА і можливість експорту таких машин в інші країни.

Основне його озброєння – керовані авіабомби MAM-C і MAM-L.

Джерело

error: Content is protected !!