no comments

“Навіть не можу собі уявити!” – Посол України у Німеччині відмовився покладати квіти з представниками Росії

Посол України у Німеччині Андрій Мельник відхилив запрошення бургомістра Берліна Міхаеля Мюллера, який закликав послів України, Росії та Білорусі спільно вшанувати завершення Другої світової війни.

Про це повідомило Міністерство закордонних справ України, посилаючись на матеріал німецької газети Tagesspiegel.

Мер хотів сьогодні, 2 травня, вшанувати завершення Другої світової війни покладанням вінків. Запрошення послам розіслав кілька тижнів тому.

«Навіть у найкошмарнішому сні я не міг би собі уявити покладання вінків поруч із представником країни, яка понад 6 років веде цинічну і криваву війну на Сході України», — заявив посол України Андрій Мельник.

Він нагадав, що Росія окупувала Крим та веде війну на Донбасі, а «агресивна політика господаря Кремля породила набачене досі відчуження між українцями та росіянами. Відтак і спільне вшанування пам’яті є немислимим».

«Дуже шкода, що міський голова очевидно недобачає ці всі приголомшливі факти, від яких волосся стає дибки. Нам, українцям, хотілося б бачити більш тактовний підхід, розуміння та емпатію», — додав Мельник.

Водночас він пояснив, що цінує запрошення очільника Берліна: «У такий спосіб визнається незаперечний внесок українського народу у визволення Європи від насильницького нацистського режиму».

Мер Берліна повідомив журналістам, що покладання вінків запланували для «вшанування передусім російських, українських і білоруських бійців Червоної Армії, які взяли Берлін».

Джерело

error: Content is protected !!