no comments

“Кораблі РФ виявилися паpaлiзованi. Іншого шляху немає”: Туреччина в теpміновомy порядку закрила протоку Дарданелли

Влада Туреччини перекрили рух суден через протоку Дарданелли. Причиною тому стали лісові пожежі.

Російські інформаційні агентства інформують, посилаючись на турецьке видання Hurriyet, що даний протока є єдиним проходом для суден Чорноморського флоту Російської Федерації в зовнішні акваторії.

Таким чином, як вдалося з’ясувати кореспондентам Replyua.net, пожежа спалахнула сьогодні по поки не встановленої причини.

Щоб загасити займання, було залучено повітряні судна, два літаки-амфібії, двадцять вертольотів, а також 107 пожежних машин і близько чотирьох сотень пожежників.

Місцеві журналісти передають: «Дарданелли закриті для проходу суден у зв’язку з тим, що гасіння пожежі ведеться, в тому числі, з боку моря».

Отже, військові і торгові судна не можуть вийти в Середземне море. Варто відзначити, що суверенітет Туреччини над протоками Босфор і Дарданелли регламентується Конвенцією Монтре від 1936 року.

Зі свого боку турецька влада дали зобов’язання дотримуватися принципів міжнародного морського права.

В цей же час Російська Федерація є надзвичайно залежною від протоки, адже вона забезпечує військову допомогу Сирії саме завдяки цьому водному каналу.

При цьому Москва і Анкара формально зберігають статус союзників, хоча змагаються відразу в декількох регіонах на Близькому Сході в Африці.

error: Content is protected !!